2017. január 22., vasárnap 10:22

Bence Balázs a KE sporttörténelmét írja

BB3 20170122Bejutott a Lovastorna Világkupa döntőjébe Bence Balázs. A korábban szerzett két bronzérem után, Lipcsében a hatodik hely is elég volt egyetemünk hallgatójának, hogy biztosítsa részvételét a márciusi dortmundi fináléban.

Soha nem látott bravúrt hajtott végre a kaposvári lovastornász. A világkupa sorozatban eddig már két harmadik helyet szerzett. A lipcsei versenyen ismét nagy sikert aratott a nézők és a bírók körében, végül a hatodik helyen végzett Villányi Krisztina tanítványa. Ezzel az eredménnyel a világ hat legeredményesebb lovastornásza közé kvalifikálta magát: ott lesz a dortmundi világkupa döntőn. Ráadásul úgy, hogy még csak ez a második évadja a felnőtt kategóriában, és a tavalyi téli világkupa-sorozatot sérülés miatt félbe kellett hagynia.

Bence Balázs a magyar lovastorna sportág történetének legrangosabb eredményét érte el. A fiatal sportoló a Kaposvári Egyetem másodévese, a lótenyésztő, lovassportszervező agrármérnök szakos hallgatója.

© 2017 Kaposvári Egyetem. Minden jog fenntartva.